SPORT & VÝCVIK

Agility

Jako pro každého typického pudla je agility pro Rudáška velkou zábavou. Je rychlý a spolehlivý. Vzhledem k tomu, jak velkou zátěží agility je, nechtěli jsme nic uspěchat a začínali jsme trénovat až v cca v roce, a i v dalších letech jsme trénovali velmi umírněně. Naše první závody jsme absolvovali v březnu 2017 a přestože jsme v roce 2018 vinou zlomeného prstu prakticky netrénovali, velmi rychle jsme se propracovali až do kategorie A3. Agility je pro nás opravdu jen zábavou, ke které se čas od času pro radost vracíme…

 

 Coursing

Coursing je Rudáškovo největší vášní. Miloval honění střapce od prvního pohledu a coursing je jednoznačně jeho nejoblíbenějším sportem. Rudášek loví s velkým nasazením, krásně si nadbíhá a perfektně zabíjí a hlídá ulovený střapec. Věnujeme se klasickému coursingu v přírodním terénu. Rudáš bez problémů splnil všechny tréninkové i licenční běhy a získal coursingovou licenci. V roce 2017 se stal Mistrem republiky.

 

 Caniscross

Jak unavit hnědého pudla je evergreenem. Přidali jsme tedy do sortimentu našich aktivit canisscross, ten pravý, kde pes je na postroji a opravdu táhne. Nikdy bych nevěřila, že tohle bude aktivita, kterou bude Rudášek milovat a nadšeně štěkat, jen co uvidí, že obouvám boty a vytahuji postroj…  tak uvidíme, třeba někdy zkusíme i závody.

 

 Nosework

Vždy jsem si přála mít psa, který bude umět stopovat nebo vyhledávat podle pachu. Nosework tuto možnost nabízí za poněkud přívětivějších podmínek než klasický služebácký či záchranářský výcvik. Bohužel týden má jen 7 dní a den jen 24 hodin a tak jsme zatím absolvovali jen začátečnický kurz a v dalším snažení budeme pokračovat až bude více času.

 

Canisterapie

Canisterapie je jedna z aktivit, na kterou nezapomínáme, ale také na ní není aktuálně čas. Otestovali jsme, že Rudášek vlohy pro canisterapii rozhodně má, nechá se sebou manipulovat, miluje děti i dospělé a jen tak ho něco nerozhodí… k plnění zkoušek a reálné praxi budeme mít jistě příležitost v následujících letech. Radost bychom pomocí terapie chtěli přinášet především seniorům.